Popüler Yazilar

 1. Ginseng ve Faydaları
 2. Hibiskus Çayının Faydaları
 3. Akciğerleri Temizleyen Bitk...
 4. Göz İltihabı için Şifalı Bi...
 5. Gribe Karşı Doğal Yöntemler
 6. Ceviz ağacının altında nede...
 7. Hatmi Çiçeğinin Faydaları
 8. Kırlangıç Otunun Faydaları
 9. Papatya Çayının Faydaları
 10. Limonlu Suyun Faydaları

Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor


Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor
Cilt güzelliğimiz için uygulanabilecek en yeni ve en etkili yöntemlerden biriside zencefildir.

Zencefil; tropikal iklim karakterindeki coğrafi alanlarda yaşayan ve yetişen yumru köklü sarımtırak bir bitkidir. Düğümler şeklinde yetişen kökleri genelde toprağın 15-25 cm altındadır. Ülkemizde hobi tarzında yetiştirme denemeleri yapılıyor olsa da aslında ülkemiz iklimine dayanabilecek bir bitki değildir zencefil. Zencefil özellikle Asya, Çin, Hindistan ve Arabistan’da çokça tüketilen ve her çeşit bitkisel şifa uygulamalarında kullanılan bir bitki çeşididir. Özellikle Çin ve Hindistan dolaylarında zencefil 2000 yıldır bilinir ve çok aktif olarak kullanılır. Zencefilin etkili oluşunun en önemli nedenlerinden birisi uçucu yağlarının olması ve yapısındaki fenol bileşikleridir. Ayrıca içerdiği nişasta, kalsiyum, B ve C grubu vitaminleri de bu bitkiyi önemli yapmaktadır.

Zencefil artık kozmetik ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle daha sağlıklı ve bakımlı bir cilt için kullanılan maskelerde kullanılan zencefil yağlı ve gözenekli ciltlerin temizliğinde çok etkili. Zencefil yapısında bulunan Gingerol sayesinde cildinize birikmiş serbest radikallerle savaşır. Madagaskar mavi zencefili çok iyi bir antioksidandır. Yüzdeki yaşlılık etkilerini kısa sürede yok eder. Cilt renginizin yerine gelmesi ve parlaklık kazanması da zencefilin yapısında bulunan Gingerol sayesinde mümkündür. Özellikle beyaz tenlilerin en büyük problemlerinden olan akneler ve siyah noktalar cildinizi olduğundan daha koyu gösterir.

Zencefil maskesi ile bu sıkıntıya son verin. Hafifçe ısıtılmış zeytinyağı içerisine atılan bir tutam zencefili birkaç saat beklettikten sonra küçük bez parçalarının yardımıyla yüzünüze kompleks yapınız. Bu işlem sonucunda cildiniz daha parlak ve daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Zencefil mucizesi sadece cildinizdeki yağ dengesini sağlamakla kalmaz, yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırır. Kadınların en büyük problemlerinden birisi olan selülit tedavisinde de zencefil çok etkili bir maddedir. Zencefil ile cildinizin enerjisi yükselir ve daha canlı, daha parlak bir görünüm kazanır.


Bu yazi 29488 defa okundu

Popüler Bitkiler

 1. devedikeni
 2. isveç iksiri
 3. propolis
 4. karahalile
 5. sarısabır
 6. Ekinezya
 7. Zwiebel
 8. kudretnarı
 9. Kangal dikeni
 10. Knoblauch


Positive SSL